Aktorki - wystawa fotografii Lidii Popiel

  • Wystawy
  • 9/05/2018
Aktorki - wystawa fotografii Lidii Popiel

Ostatni weekend maja na STRH dedykujemy najwspanialszym kobietom świata, czyli wszystkim Mamom. Z tej okazji szykujemy dla Was wyjątkową wystawę jednej z najbardziej uznanych fotografek w Polsce. 

Kolekcja zdjęć "Aktorki" autorstwa Lidia Popiel photographer powstawała w latach 1985 - 2016. Złożyły się na nią fotografie wykonywane jako ilustracja wywiadów, okładki magazynów, a także do zawodowych portfolio bohaterek prac. Wśród nich znane nazwiska jak Krystyna Janda, Anna Mucha, Agata Kulesza, czy Agnieszka Grochowska. Wystawę będzie można oglądać w naszej kawiarni od 24 maja do 20 czerwca.

Lidia Popiel - fotografka, od 2004 r. wykładowczyni na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej, współzałożycielka i redaktor naczelna magazynów finelife.pl (w latach 2009 - 2016) oraz photoculture.pl (od 2016 r. do chwili obecnej). Jurorka wielu konkursów z zakresu fotografii, designu oraz mody. Z nominacji Prezydenta Miasta Gdańsk ambasadorka Bursztynu Polskiego. Zdaniem magazynu Home&Market jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Wspiera akcje charytatywne i o charakterze społecznym.

Przygodę z fotografią rozpoczynała po drugiej stronie obiektywu, jako modelka. Sama fotografuje od 1985 r. Specjalizuje się w portrecie. W swych kadrach uchwyciła charyzmatyczne osobowości takich osób, jak: Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Bogusław Linda, Małgorzata Kożuchowska, Natalia Kukulska, Marcin Bosak, Agnieszka Grochowska, Anna Mucha i wielu innych. 

Zdjęcia Lidii Popiel, w tym cenione w środowisku edytoriale modowe, publikowały zarówno gazety codzienne (w Rzeczpospolitej prowadziła dodatek o modzie), jak i najlepsze magazyny lifestyle’owe.